Make your own free website on Tripod.com

PROMOSI HEBAT KERETA BARU

PEMBIAYAAN - Bank Rakyat
UTAMA | PROMOSI PROTON & PERODUA SEMPENA HARI RAYA | RapidKL | PROMOSI NAZA KIA | PROMOSI HEBAT MODEL PERODUA | PEMBIAYAAN - Bank Rakyat | PERTANYAAN | PERMOHONAN PINJAMAN SECARA ON LINE

Skim Sewa Beli Bank Rakyat

Sewa Beli-i Bank Rakyat menawarkan skim bayaran balik yang fleksibel dan berpatutan apabila membeli mana-mana kereta baru buatan tempatan dan bukan tempatan (tidak termasuk kereta buatan Eropah) yang terdapat di pasaran.
KONSEP

Al-Ijarah Thumma Al-Bai

Merujuk kepada dua kontrak yang dipersetujui secara berasingan dan berturutan seperti berikut:
(i) Kontrak Al-Ijarah (sewa); dan
(ii) Kontrak Al-Bai' (beli). Di bawah kontrak pertama, pelanggan menyewa barang daripada Bank pada kadar sewaan yang dipersetujui untuk suatu tempoh tertentu. Bila tempoh sewaan matang, pelanggan menandatangani kontrak kedua untuk membeli barang tersebut dari pemilik pada harga yang dipersetujui.

KELAYAKKAN
•  Kakitangan kerajaan atau anak syarikat kerajaan yang telah berkhidmat sekurang-kurangnya 6 bulan, dengan gaji minimum RM1000
•  Kakitangan syarikat swasta / koperasi yang telah berkhidmat sekurang-kurangnya 2 tahun (untuk potongan gaji sahaja)
JUMLAH PEMBIAYAAN
Pembiayaan sehingga 90% nilai kereta
TEMPOH PEMBIAYAAN
Maksimum 10 tahun

KADAR

Kadar Keuntungan Sewa Beli-i Bank Rakyat

Nota:
Kadar keuntungan yang dipaparkan akan berubah dari masa ke semasa tanpa notis pemberitahuan dan hanya untuk kegunaan pelanggan Bank Rakyat sahaja

a. Kenderaan Bukan National
Bil

Pengedar / Pemegang Francais

Buatan / Model

Kadar Keuntungan (%)

Tempoh Pembiayaan (Tahun)

Anggota Bukan Anggota
1. Honda Malaysia Sdn.Bhd. & wakil pengedar sah HONDA (CKD/CBU)
City / Civic / Accord / CRV / Stream / Jazz

2.55
2.80
2.90

2.60
2.85
2.95

>5 - 7
>7 - 9
>9 - 10

2. Oriental-Hyundai Sdn.Bhd.
Hyundai Berjaya Sdn.Bhd.
Kah Bintang Auto Sdn.Bhd.
Cycle & Carriage (M) Sdn.Bhd. & wakil pengedar sah
HYUNDAI (CKD/CBU)
Trajet / Sonata / Elantra / Matrix / Accent

2.55
2.80
2.90

2.60
2.85
2.95

>5 - 7
>7 - 9
>9 - 10

3. Naza Kia Sdn.Bhd.
Naza Motor Sdn.Bhd.
Cycle & Carriage (M) Sdn.Bhd. & wakil pengedar yang sah
KIA (CBU/CKD)
Optima / Spectra / Carens / Rio / Sorento

Picanto

2.55
2.80
2.90

2.60
2.85
2.95

>5 - 7
>7 - 9
>9 - 10

 

4. Edaran Tan Chong Motor Sdn.Bhd. NISSAN
Cefiro / Sentra / Serena / X-Trail

2.55
2.80
2.90

2.60
2.85
2.95

>5 - 7
>7 - 9
>9 - 10

5. UMW Toyota Motor Sdn.Bhd. TOYOTA
Camry / Altis / Vios / Unser / Fortuner

2.55
2.80
2.90

2.60
2.85
2.95

>5 - 7
>7 - 9
>9 - 10

6. Quasar Carriage Sdn.Bhd. INOKOM
Atos 1.0

2.55
2.80
2.90

2.60
2.85
2.95

>5 - 7
>7 - 9
>9 - 10

7. Auto Praha Sdn.Bhd.
Quasar Carriage Sdn.Bhd.
Big City Automobile (M) Sdn.Bhd. & wakil pengedar yang sah
SKODA
Fabia / Octavia

2.55
2.80
2.90

2.60
2.85
2.95

>5 - 7
>7 - 9
>9 - 10

8. Hicomobil Sdn.Bhd. & wakil pengedar sah CHEVROLET
Aveo / Optra / Nabira

2.55
2.80
2.90

2.60
2.85
2.95

>5 - 7
>7 - 9
>9 - 10

*Jumlah pembiayaan minimum ialah RM20,000
*Tempoh pembiayaan minimum untuk semua buatan ialah 5 tahun
* Kadar yang ditawarkan adalah tertakluk pada syarat-syarat yang ditetapkan

b. Kenderaan National
Bil

Pembekal Kenderaan

Model

Kadar Keuntungan (%)

Tempoh Pembiayaan (Tahun)

Anggota Bukan Anggota
1. Perodua Sales Sdn.Bhd.
Myvi




Kancil / Kelisa / Kembara / Kenari


Rusa

3.55
3.60
3.75
3.85

3.70
3.75
3.89

3.85
3.99
4.05

3.59
3.65
3.79
3.89

3.75
3.79
3.95

3.90
4.05
4.10

5
>5 - 7
>7 - 9
>9 - 10

>5 - 7
>7 - 9
>9 - 10 

>5 - 7
>7 - 9
>9 - 10 

2.
Proton Edar Sdn.Bhd.
Edaran Otomobil Sdn.Bhd.

 
Satria / Savvy



Iswara / Arena / Wira 1.3 / Gen2 1.3


Waja / Gen 2



Perdana V6


Juara

3.20
3.35
3.50

3.05
3.15
3.45

3.00
3.10
3.35

2.95
3.09
3.29

3.90 

3.30
3.45
3.60

3.10
3.20
3.50

3.05
3.15
3.39

3.00
3.10
3.30

3.90

5 - 7
> 7 - 9
> 9 - 10

5 - 7
>7 - 9
>9 - 10

5 - 7
>7 - 9
>9 - 10

5 - 7
>7 - 9
>9 - 10

5 - 9 

3. Naza Ria / Citra

2.55
2.80
2.90

2.60
2.85
2.95

 

5 - 7
>7 - 9
>9 - 10

*Tempoh pembiayaan minimum untuk semua buatan ialah 5 tahun
* Kadar yang ditawarkan adalah tertakluk pada syarat-syarat yang ditetapkan


<<<  KEMBALI KE LAMAN UTAMA

addmetop_eq2_part1.gif
PENAJA UTAMA

 
 
 ~KEPUASAN PELANGGAN ADALAH KEJAYAAN KAMI !~
 
_____________________________________________________________________
 
2006 Copyright . All rights reserved. Webmaster | Privacy Policy | Disclaimer